Достапни линкови

Вашингтон: Обама има мала предност пред Мек Кејн во трката за претседател на САД


Демократски претседателски кандидат Барак Обама има мала предност над републиканскиот ривал Џон Мекејн, пренесува денеска Вашингтон Пост. Според истражувањето на весникот и Еј-Би-Си Њуз Обама вкупно води со 48 спрема 42 насто во однос на Мекејн, но републиканецот има малку поголема подршка меѓу независните гласачи кои би можеле да бидат решавачки фактор на изборите во Ноември.
XS
SM
MD
LG