Достапни линкови

Луксембург: Хрватска отвора две нови поглавја во преговорите со ЕУ


Хрватска денеска во Луксембург, во рамките на преговарачкиот процес со Европската унија ќе отвори две нови поглавја - за социјална политика и за слободно движење на работниците. Загреб досега отвори 18 поглавја, а за две поглавја преговорите се привремено затворени.
Хрватските медиуми јавија дека постои можност следниот месец да се одржи нова меѓувладина конференција за пристапување, на која е можно да се отворат уште неколку поглавја.
XS
SM
MD
LG