Достапни линкови

Анкара: Разбиена група од 21 курдски сепаратисти во северен Ирак


Турската армија соопшти дека разбила група од 21 курдски сепаратисти во Северен Ирак, при што стрелала врз нивните позиции од своја територија. Според соопштението на турската армија, терористите, членови на Курдската работничка партија, се обиделе да преминат на турска територија.
XS
SM
MD
LG