Достапни линкови

Либан: Три лица загинале во судирите меѓу про и анти владините поддржувачи


Во судирите меѓу про и анти владините подржувачи во Либан ноќеска загинале 3 а биле ранети 4 лица. Судите избувнале во две села во долината Бека. Ситацијата се смирила откако владата упатила дополнителни трупи.
XS
SM
MD
LG