Достапни линкови

Пјогнјанг: Посета на кинескиот потпретседател Џи Јинпинг


Кинескиот потпретседател Џи Јинпинг денеска ќе ја посети Северна Кореја .На ова посета како што јавуваат агенциите ке се разговара за северно корејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG