Достапни линкови

Белфаст: Напредокот на Северна Ирска за мир пример и за други места


Напредокот кој Северна Ирска го оствари за постигнување на мир е пример за успех кој може да послужи како модел за другите завојувани места,рече претседателот на Соединетите Американски Држави Џорџ Буш пред заминувањето од Ирскиот град Белфаст кој воедно беше и последното место од неговата европска турнеја.
XS
SM
MD
LG