Достапни линкови

Грозни: Тројца руски војници загинаа во напад на чеченските бунтовници


Тројца Руски Војници Загинале а апетмина се повредени во нападот на чеченските бунтовници на воен руски конвој во југозападниот дел на Чеченија, пренесоа синоќе руските агенции. Според агенциите ова е најтешкиот напад врз руските сили за ова година. Инаку минатата недела 12 полицајци беа ранети во еден бар во Грозни.
XS
SM
MD
LG