Достапни линкови

Анкара: Продолжуваат мировните преговори меѓу Израел и Сирија


Израел и Сирија, со посредство на Турција, ги продолжиле мировните разговори, јавуваат агенциите прецизирајќи дека претставници на двете влади се наоѓаат во Анкара. Претходните мировни разговори пропаднаа откако Сирија побара Изреал да ја врати окупираната Голанската висорамнина.
XS
SM
MD
LG