Достапни линкови

Кабул: Карзаи ги предупреди милитантите во Пакистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ги предупреди милитантите во Пакистан дека се подготевни да испратат своја војска преку границата за да се справат со талибаснките бунтовници. Карзаи кој бара пакистанските и мегународните сили да се борат против милитантите во Пакистан додаде дека Авганистан има право да се брани од прекуграничните напади.
XS
SM
MD
LG