Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 55 загинати во поплава во јужна Кина


Најмалку 55 лица загинале во поплава во јужна Кина, а повеке од еден милион ги напуштиле своите домови- јавуваат државните медиуми. Според нив евакуација е спроведена во девет провинции мегу кои и во Сечуан каде што од земјотресот минатиот месец загинаа речиси 70 000 луге. Се очекува силните врнежи да продолжат и следниве денови.
XS
SM
MD
LG