Достапни линкови

Лондон: Американскиот претседател Буш во посета на Велика Британија


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во посета на Велика Британија, што е негова последна станица во рамки на Европската турнеја. Во интервју за британскиот весник Обсервер Буш рече дека ке побара од премиерот Гордон Браун да не поставува рокови за повлекување на британските војници од Ирак, бидејки тоа би можело да ја доведе во опасност безбедноста. Во рамки на турнејата американскиот претседател веке ги посети Германија, Италија, Франција и учествуваше на европско американскиот самит во Словенија.
XS
SM
MD
LG