Достапни линкови

Ватикан: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш, во рамките на неговата проштална турнеја по Европа, денеска во Ватикан се сретна со папата Бенедикт Шеснаесетти. Претседателот Буш вчера во Рим разговараше со италијанскиот премиер Берлускони кој понудил дипломатска помош во намалувањето на тензиите со Иран.
XS
SM
MD
LG