Достапни линкови

Солун: Четири експлозии од рачни бомби


Четири експлозии, предизвикани од рачни бомби, изутрината го потресле Солун, јавија грчките медиуми додавајќи дека нападите биле извршени врз една канцеларија на Водафон, два ресторана за брза храна и врз канцеларии на банката Пиреос. Експлозиите предизвикале незначителна материјална штета. Засега никој не ја презел одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG