Достапни линкови

Атина: Започнува Самитот за културна соработка на земјите од ЈИЕ


Денеска во Атина започнува Самитот за културна соработка во Југоисточна Европа на кој ќе присуствуват претседатели на држави и високи претставници од 11 земји од регионот. Самитот е во организација на УНЕСКО. Македонскиот претседател Бранко Црвенковски минатата недела го откажа учеството на самитот, откако грчките власти не дозволија прелет на македонскиот државен авион низ грчкото небо поради обележјата на него.
XS
SM
MD
LG