Достапни линкови

Газа: Најмалку 12 палестинци загинаа во серија инциденти


Најмалку 12 лица загинаа во серијата инциденти во Појасот Газа. Седум палестинци вклучувајќи и едно бебе, загинаа при експлозија која се случила во куќа која му припаѓала на локален лидер на Хамас. Во друг одвоен инцидент, во воздушен напад на израелската армија биле убиени тројца пропадници на Хамас кои се обидувале да извршат ракетен напад врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG