Достапни линкови

Рим: Џорџ Буш ја започна посетата на Италија


Американскиот претседател Џорџ Буш пристигна во Рим каде што ќе има средба со италијанскиот премиер Силвио Берлускони. Разговорите ќе бидат фокусирани врз иранската нуклеарна програма и НАТО мисијата во Авганистан. Во Ватикан, Буш ќе оствари средба и со папата Бенедикт 16-ти.
XS
SM
MD
LG