Достапни линкови

Амур: 60 лица повредени откако патнички воз излетал од шините


Околу 60 луѓе се повредени кога патнички воз излета од шините во рускиот регион Амур, во близина на границата со Кина, јавија руските медиуми. Причините за несреќата засега не се познати.
XS
SM
MD
LG