Достапни линкови

Рим: Американскиот претседател Буш во посета на Италија


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува европската турнеја со посета на Италија. Тој ќе се сретне со претседателот Џорџо Наполитано и со премиерот Силвио Берлускони.
XS
SM
MD
LG