Достапни линкови

Москва: Русија очекува конструктивна соработка со новата американска администрација


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев изјави дека очекува конструктивна и добра соработка со новата американска администрација. Во говорот во Москва Медведев изјави дека двете земји треба да продолжат да работат и покрај разликите. На Американскиот претседател Џорџ Буш мандатот му завршува во јануари 2009.
XS
SM
MD
LG