Достапни линкови

Сочи: Едно лице загина во експлозија


Едно лице загина при експлозија на помала направа во руското одморалиште Сочи – домаќин на зимските олимписки игри во 2014 та година. Засега не се знае потеклото на експлозивната направа. Сочи популарно одморалиште на Црно море, досега не беше зафатено од етничките насилства на Кавказот.
XS
SM
MD
LG