Достапни линкови

Кабул: 31 лице убиено во воздушни напади во источен Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека 31 лице било убиено во воздушни напади во источен Авганистан, од кои, според еден авганистански пратеник, 9 биле цивили. Американската команда пак претходно соопшти дека во нападите загинале 4 цивила и неколку милитанти. Цел на нападите биле двајца лидери на милитантите.
XS
SM
MD
LG