Достапни линкови

Исламабад: Пакистан го негираше извештајот на РАНД дека им помага на милитантите во Авганистан


Пакистан го негира извештајот на РАНД корпорацијата дека елементи на силите за безбедност и разузнавање им помагаат на милитантите во соседен Авганистан. Пакистанската војска, извештајот на овој тинк тенк институт основан од Американското министерство за одбрана, го нарече валкана кампања.
XS
SM
MD
LG