Достапни линкови

Берлин: Буш ја продолжува европската турнеја


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува европската турнеја. Тој денеска во Берлин ќе се сретне со германскиот канцелар Ангела Меркел, а потоа ќе отпатува за Италија.
XS
SM
MD
LG