Достапни линкови

Загреб: Посета на турскиот претседател Абдула Ѓул


Претседателот на Турција Абдула Ѓул денеска ќе престојува во официјална посета на Загреб. Предвидено е тој да се сретне со својот хрватски колега Стипе Месиќ и со премиерот Иво Санадер.
XS
SM
MD
LG