Достапни линкови

Белград: Денеска конститутивна седница на парламентот на Србија


Денеска ќе почне конститутивната седница на парламентот на Србија, но се очекува таа да биде прекината веднаш по верификацијата на мандатите на новите пратеници. Заседанието треба да продолжи откако ќе биде постигнат договор за парламентарното мнозинство, односно за нова влада.
XS
SM
MD
LG