Достапни линкови

Брисел: Продолжува посетата на шефот на македонската дипломатија


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски ја продолжува посетата на Брисел. По вчерашните разговори со неколку европарламентарци, тој денеска треба да се сретне со еврокомесарот за проширување Оли Рен.
XS
SM
MD
LG