Достапни линкови

Вашингтон: Опасноста за натамошен пад на американската економија исчезнува


Шефот на американските фередерални резерви Бен Бернаке изјави дека, и покрај неодамнешниот скок на невработеноста, исчезнува опасноста за натамошен пад на американската економија. Тој прецизира дека освен најголемата стапка на невработеност од пет ипол проценти забележана во изминативе две децении, другите податоци покажувале оти американската економија добива залет.
XS
SM
MD
LG