Достапни линкови

Пекинг: Поплави во кинескиот Бејчуан како последица од земјотресот


Кинескиот град Бејчуан што беше разурнат од неодамнешниот катастрофален земјотрес вчера бил поплавен од водите на езерото што било создадено по потресот. Кинеската армија со серија експлозии ја урнала браната од карпи кој го попречи текеот на една река во провинцијата Сечуан. Претходно двесте и пеесет илајди жители на Бејчуан беа евакуирани.
XS
SM
MD
LG