Достапни линкови

Мадрид: Штрајк на шпанските камионџии поради високите цени на горивото


Шпанските камионџии започнаа штрајк поради големиот раст на цените на горивото. Долги колони камиони ја блокирале шпанско – француската граница, а блокади имало и на повеќе места низ Шпанија.
XS
SM
MD
LG