Достапни линкови

Пакистан: Четворица полицајци загинале во напад на талибанските милитанти


Талибански милитанти нападнале едно полициско комбе во северо-западен Пакистан, при што 4-ца полицајци загинале, а двајца биле повредени, соопштија пакистанските власти. Пакистанската Влада преговора со милитантите за примирје, но нивните напади не запреа.
XS
SM
MD
LG