Достапни линкови

Багдад: Ирачката полиција уапсила 13 припадници на Ал Каеда


Ирачката полиција уапсила 13 припадници на терористичката организација Ал Каеда, а во истата акција биле запленет 58 експлозивни појаси наменети за бомбаши-самоубијци. Како што изјави градоначалникот на градот Хит, каде што била спроведена полициската акција, припадниците на Ал Каеда биле уапсени синоќа, откако е примен повик за нивен состанок.
XS
SM
MD
LG