Достапни линкови

Алжир: Најмалку 12 загинати во два бомбашки напади на железничка станица во Алжир


Најмалку 12 лица се убиени во два бомбашки напади на железничка станица во Алжир. Во првиот напад загинал француски државјанин и неговиот возач, а неколку минути подоцна кога пристигнале спасувачките екипи експлодирала и втората бомба. Како што јавуваат агенциите,нападите биле симултани и активирани со далечински управувач.Засега никој не ја презел одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG