Достапни линкови

Атина: Две лица загинаа во земјотрес на Пелопонез


Две лица загинаа и 37 се повредени во земјотресот со интензитет од 6,5 степени според Рихтеровата скала што го погоди грчкиот полуостров Пелопонез, соопшти грчкото министерство за внатрешни работи. Епицентарот на потресот бил 205 километри западно од Атина.
XS
SM
MD
LG