Достапни линкови

Љубљана: Годишен самит на ЕУ и САД


Во Љубљана денеска почнува годишниот самит на Европската Унија и Соединетите Држави. Главни теми ќе бидат климатските промени, визната политика, југоисточна Европа, соработката во стопанството и авио-транспортот, како и блискиот Исток. На самитот ќе учествува и американскиот претседател Џорџ Буш, кој по Словенија патува во Германија, Италија, Франција и Британија.
XS
SM
MD
LG