Достапни линкови

Вашингтон: Хилари Клинтон го поддржа Барак Обама


Демократскиот кандидат за американски претседател Барак Обама ја пофали Хилари Клинтон за како што рече нејзината храбра кампања за добиевање на партиската номинација.Во соопштенито Обама наведува со кампањата таа ги урнала бариерите за сите жени во светот. Овие коментари доагаат откако вчера Хилари објави дека се повлекува од трката и му ја дава подршката на Обама кој минатата недела обезбеди подршка од доволно делегати за да ја добие номинацијата.
XS
SM
MD
LG