Достапни линкови

Кабул: Лаура Буш во посета на Авганистан


Сопругата на американскиот претседател Џорџ Буш, Лора Буш денеска пристигна во ненајавена посета на Авганистан. Како што јавуваат агенциите таа ке се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и со американските војници. Нејзината посета доага четири дена пред мегународната донатосрка конференција за Авганистан која ке се одржи во четврток во Париз.
XS
SM
MD
LG