Достапни линкови

Анкара: Турски воени авиони вчера нападнале позиции на курдската работничка партија


Турски воени авиони вчера нападнале позиции на Курдската работничка партија во северен Ирак соопшти армијата но засега нема други детали за операцијата. Турската војска годинава изврши неколку воздушни напади врз курдите во Ирак а во февруари ја спроведе главната операција против припадниците на Курдката работничка партија.
XS
SM
MD
LG