Достапни линкови

Токио: Високите цени на нафтата може да предизвикаат светска економска рецесија


Доколку цените на нафтата останат високи тоа би можело да доведе до светска економска рецесија изјави јапонскиот министер за енергетика по состанокот со своите колеги од групата 8 најразвиени земји во во светот кој денеска се одржа во Јапонија. Министрите предупредувањето го испратија и преку заедничко соопштение. Средбата доага откако вчера на Њујоршката берза нафтата достигна рекордна цена од 139 долари за барел.
XS
SM
MD
LG