Достапни линкови

Базел: Денеска почнува европското првенство во фудбал


Денеска во Швајцарија и Австрија започнува европското првенство во Фудбал. 16 национални томови ке се натпреваруваат во следниве три недели. Финалето ќе биде во Виена на 29 јуни, а првиот меч е денеска во 18 часот. Играат Швајцарија и Чешка.
XS
SM
MD
LG