Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата порасна рекордни десет долари за еден ден


Цената на нафтата достигна порасна за 10 долари за барел што е најголем скок за еден ден поради падот на акциите на американскиот пазар и новиот пад на американскиот долар. Во Њујорк вчера нафтата се продаваше за рекордни 139,12 долари. Според аналитичарите дополнителен фактор е и загриженоста за растечките тензии меѓу Израел и Иран
XS
SM
MD
LG