Достапни линкови

Приштина: Вооружени напаѓачи ја нападнале куќата на косовскиот премиер Тачи


Вооружени напаѓачи доцна синоќа ја нападнале куќата на косовскиот премиер Хашим Тачи во Приштина, соопшти локалната полиција. Обезбедувањето на домот на Тачи отворило оган врз напаѓачите при што е повредено најмалку едно лице.Тачи не бил во куќата за време на инцидентот. Во куќата се наоѓала неговата сопруга и неговиот син
XS
SM
MD
LG