Достапни линкови

Сухуми: Хавиер Солана на средба со лидерот на Абхазија


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Хавиер Солана денеска во Сухуми разговараше со лидерот на грузискиот сепаратистички регион Абхазија, Сергеј Багапш, кој изјавил дека нема намера да попушти во односите со властите во Тбилиси. Солана, во обид да ги смири тензиите меѓу Грузија и Русија во врска со Абјазија, вчера разговараше со грузискиот претседател Михаил Саакашвили
XS
SM
MD
LG