Достапни линкови

Кандахар: Двајца американски војници загинале при уривање на хеликоптер


Американската армија соошти дека 2-ца нејзини војници загинале при уривање на хеликоптер во близина на провинцијата Кандахар во Авганистан. Причината за несреќата не е позната, но се тврди дека хеликоптерот не бил соборен од непријателски оган.
XS
SM
MD
LG