Достапни линкови

Шри Ланка: Најмалку 21 загинат кога автобус налетал на мина


Најмалку 21 лице загинало, а 50-тина биле повредени, кога автобус налетал на мина во близина на главниот град на Шри Ланка, Коломбо. Властите за инцидентот ги обвинуваат припадниците на Тамилските Тигри.
XS
SM
MD
LG