Достапни линкови

Санк Петерсбург: Неформален самит на ЗНД


Во рускиот град Санкт Петерсбург се одржува неформален самит на Заедницата на Независни Држави. Предвидено е претседателот на Русија Дмитриј Медведев да има повеќе билатерални средби, меѓу кои и со про-западните претседатели на Украина и на Грузија, Виктор Јушченко и Михаел Саакашвили. Лидерите на Ерменија и на Азербејџан, како што е најавено, ќе имаат средба посветена на проблемите околу Нагорно Карабах.
XS
SM
MD
LG