Достапни линкови

Вашингтон: Средба Обама - Клинтон


Веројатниот претседателски кандидат од американската Демократска Партија, Барак Обама имал средба со Хилари Клинтон. Некои подржувачи на Хилари Клинтон вршат притисок врз Обама да ја земе неа за пот-претседателски кандидат на ноемвриските претседателски избори во битката против кандидатот на Републиканците Џон МекКејн.
XS
SM
MD
LG