Достапни линкови

Скопје: ДУИ вчера на митинг го изрази незадоволството поради насилството на денот на изборите


Демократската унија за интеграција вчера на шестгодишнината од основањето на партијата одржа протестен митинг на плоштадот Скендер бег во Скопје против манипулацијата и нелегитимноста на изборите. На митингот се обрати лидерот на партијата Али Ахмети кој нагласи дека победник на изборите меѓу Албанците е ДУИ и обвини дека за изборното насилство и фалсификат се виновни ДПА. Ахмети порача дека ДУИ никој нема да ја спречи да ја брани волјата на народот.
XS
SM
MD
LG