Достапни линкови

Вашингтон: Хилари Клинтон се очекува в сабота да го поддржи Барак Обама како претседателски кандидат


Сенаторката Хилари Клинтон планира да се повлече од трката за претседател на Соединетите Држави поради извесната партиска номинација на Сенаторот Барак Обама. Таа тоа пред нејзините подржувачи ке го направи во сабота, кога ќе му изрази подршка на Обама во знак на единство на Демократската партија. Барак Обама на изборите на 4 Ноември ке се соочи со кандидатот на Републиканците Џон МекКејн.
XS
SM
MD
LG