Достапни линкови

Приштина: Со стапувањето на сила на новиот устав на Косово ситуацијата ќе се примени, смета УНМИК


Портпаролот на УНМИК Александар Иванко изјави дека со стапувањето на сила на новиот Устав на Косово сосотојбата на теренот драматично ќе се промени. Тој исто така рече дека УНМИК очекува итна одлука за реконфигурација на мисијата. Собранието на Косово вчера узвои шест законски предлози направени во склад со пакетот на меѓународниот посередник Марти Ахтисари.
XS
SM
MD
LG