Достапни линкови

Хаг: Главниот обвинител на Трибуналот Брамерц ќе го претстави првиот извештај за соработка со Србиja


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска ќе го претстави својот прв извештај за соработката на Србија со Обвинителството во Хаг, во обраќањето пред Советот за безбедност на ОН. И претседателот на судот Фаусто Покар ќе поднесе извештај за спроведувањето на стратегијата за завршување на работата на Трибуналот.
XS
SM
MD
LG